Новини

Вживання алкоголю, серцеві біомаркери та ризик фібриляції передсердь і несприятливих наслідків

  • Лікар-кардіолог
    Ковальчук Ю.Ю.

Цілі

Існують суперечливі дані про зв’язок між вживанням алкоголю та виникненням фібриляції передсердь (ФП), зокрема при низьких дозах. У дослідженні було оцінено зв'язок між вживанням алкоголю, біомаркерами та виникненням ФП враховуючи спектр вживання алкоголю у Європейських когортах.

Методи та результати

У суспільній когорті було досліджено 107 845 осіб на предмет зв'язку між вживанням алкоголю та інцидентом ФП, включаючи типи алкоголю та режими вживання алкоголю. Було зібрано інформацію про класичні

фактори ризику серцево-судинних захворювань та виникнення серцевої недостатності (СН), виміряні біомаркери, такі як NT-proBNP та високочутливий тропонін I. Середній вік осіб становив 47,8 років, 48,3% - чоловіки.

Середнє споживання алкоголю становило 3 г / день. У 5854 осіб розвинулася ФП (медіана часу спостереження: 13,9 років). У регресійному аналізі Кокса із стратифікацією за статтю та когортами, споживання алкоголю було нелінійно та позитивно пов'язано з інцидентом ФП. Співвідношення ризику для одного напою (12 г) на день становило 1,16, 95% ДІ 1,11-1,22, Р <0,001.

Взаємозв’язки були подібними між різними видами алкоголю. Навпаки, споживання алкоголю у менших дозах було пов’язане зі зниженим ризиком інциденту ФП. Зв'язок між вживанням алкоголю та інцидентом ФП не був повною мірою

поясненим змінами концентрації серцевих біомаркерів чи появою серцевої недостатності.

Висновки

На відміну від інших серцево-судинних захворювань, таких як СН, навіть помірне звичне споживання алкоголю, що становить 1,2 напою на день, пов’язане з підвищеним ризиком ФП, що необхідно враховувати у заходах профілактики.

Останні новини

ГРИП МОЖЕ СТАТИ ПРИЧИНОЮ СЕРЦЕВОГО НАПАДУ
21 жовтня 2021

ГРИП МОЖЕ СТАТИ ПРИЧИНОЮ СЕРЦЕВОГО НАПАДУ

Результати нещодавнього дослідження за участі дорослих віком від 40 років, які раніше не мали інфаркту або інсульту, продемонстрували, що грип збільшує: • до 10 разів ризик розвитку серцевого нападу • до 8 разів ризик розвитку інсульту
На сайті ведуться технічні роботи. Перепрошуємо за незручності.
16 березня 2021

На сайті ведуться технічні роботи. Перепрошуємо за незручності.

Наші програмісти при перенесенні на новий сервер зіштовхнулися з проблемою неправильної роботи видачі Сертифікатів. Зараз цю проблему вирішуємо, вже скоро Ви зможете скачати усі сертифікати з Вашими даними! Перепрошуємо за тимчасові незручності! Дякуємо, що залишаєтеся з нами!
Вплив припинення та продовження прийому іАПФ та БРА на виживаність та тривалість госпітального періоду у пацієнтів що хворіють на COVID-19.
31 грудня 2020

Вплив припинення та продовження прийому іАПФ та БРА на виживаність та тривалість госпітального періоду у пацієнтів що хворіють на COVID-19.

Невідомо, позитивний, негативний чи нейтральний вплив мають інгібітори ангіотензинперетворюючого ферменту (АПФ) або Блокатори рецепторів ангіотензину II (БРА) на клінічні результати у пацієнтів із коронавірусною хворобою 2019 (COVID-19).
Більше новин